Під час карантину більше українців почали читати і купувати книжки

За даними Омнібусу Info Sapiens, у березні 2020 р. 72% українців 16-59 років зазначили, що прочитали щонайменше одну книжку за останні три місяці, тоді як в 2014 році таких було 51% (за даними Дослідження читання книжок компанії «Київстар»).

До Всесвітнього дня книги команда Info Sapiens вирішила дослідити, як змінилась ситуація із читанням та покупкою книжок з 2014 року. Оскільки дослідження 2014 року проводилось серед людей до 60 років, дана підвибірка була відтворена для співставності даних.

Якщо розглядати динаміку читання за типами книжок, то частка читачів друкованих книжок зросла з 48% до 65% (від усієї вибірки), а частка читачів електронних книжок — з 11% до 54% у порівнянні з 2014 роком. Загалом серед усіх прочитаних книжок друковані склали 53%, а електронні — 47%.

Водночас якщо говорити про середню кількість книжок, які читачі книжок прочитали за останні 3 місяці, то вона зменшилась з 5,6 в 2014 до 4,7 в 2020.

Докладніше.

діти читають книгу